Naše hudba

Filmová hudba se stala fenoménem dnešní doby. Celosvětově úspěšné filmy se bez kvalitního hudebního doprovodu či soundtracku neobejdou, není proto divu, že si tato hudba získala své fanoušky po celé planetě. Filmová filharmonie nabízí svým fanouškům nevšední zážitek ve formě živého provedení jejich oblíbených skladeb. Jedinečnost orchestru spočívá také v jeho velkém obsazení (60 až 90 hudebníků na pódiu), proto může Filmová filharmonie nabídnout nezapomenutelný zážitek. Prohlédněte si naši aktuální nabídku koncertů.

FILMharmonie se převážně věnuje tematickým koncertům filmové hudby. Jedinečnost těchto vystoupení spočívá v hlubším podání jednotlivých žánrů posluchačům. Programy nabízejí detailní výběr z oblíbených filmových prostředí, a diváka tak každý z nich vtáhne do děje.

WESTERN

Program nabízí melodie z nejznámějších filmů tohoto žánru - Tenkrát na západě, Tanec s vlky, Sedm statečných, Poslední Mohykán, Pocahontas, nebo například také legendární hudbu z filmu Vinnetou.

FANTASY

Jeden z nejpopulárnějších filmových směrů posledních let zviditelnily filmy jako Pán prstenů, Letopisy Narnie nebo Harry Potter. Filmová filharmonie fantasy program představila v českých městech již několikrát, v programu dále divákům nabízí hudbu z filmů Mumie, Avatar, King Kong, Hobit, Jak vycvičit draka nebo třeba populární znělku slavného seriálu Hra o trůny.

SCI-FI

Hvězdné války, Star Trek, Matrix, to vše skýtá tento vědecko-fantastický žánr. Doplněný o kousky jako Vetřelec, E.T. mimozemšťan nebo Blízká setkání třetího druhu nabízí divákům nevšední výpravu do hlubin galaxie, kterou provází 90 hudebníků a 60členný sbor.

DOBRODRUŽSTVÍ

Dobrodružné téma uvedla FILMharmonie v řadě českých měst. Díky melodiím z filmů Indiana Jones, Zorro, Mumie, Robin Hood, Piráti z Karibiku nebo Gladiátor zahrnula Filmová filharmonie do svého repertoáru ty nejslavnější hrdiny filmového plátna.

HOROR

Melodie, při kterých vás zamrazí, nabídne Filmová filharmonie na živých koncertech s velkým obsazením. Mrazivé melodie z filmů Vetřelec, Vesnice nebo Znamení vás doslova připoutají k židlím.

TO NEJLEPŠÍ Z HOLLYWOODU

Pro ty, kteří si chtějí poslechnout nejlepší výběr melodií stříbrného plátna, nabízíme také programy, ve kterých si na své přijdou všichni fanoušci filmů a jejich hudby. Oblíbený a různorodý program nabízí kombinaci všeho zmíněného, doplněné o kousky jako Nekonečný příběh nebo Forrest Gump.